Stále více oblíbený golf

Stále více oblíbený golf

Dříve golf představoval sport, který jsme si spojovali především s takzvanou vyšší společností. Opravdu se dříve nejednalo o záležitost, které by se věnovali třeba horníci nebo dělníci. Na greenu jsme si představili obvykle anglické šlechtice. Je pravda, že někdejší režim tuto hru opravdu výrazně nepodporoval právě pro její buržoazní pozadí a dokonce byla snaha tento sport skutečně zlikvidovat.

golfové hřiště

Časem jsme si tento sport začali spojovat s celebritami, které se tomuto sportu věnují velmi rády. Nicméně po revoluci došlo k tomu, že hra se časem etablovala mezi běžné obyvatelstvo. Ano, je pravda, že tento sport patří mezi poměrně nákladné, ale pro většinu lidí je i přesto poměrně dostupný.

Zatímco před zhruba třiceti lety bychom golfové hřiště v České republice spočítali snad na prstech, v poslední době rostou golfové resorty jako houby po dešti.

Golfová turistika je velmi oblíbená a žádaná. A to nikoli jen v rámci naší republiky. Lidé se rádi vydávají do zahraničních lokalit, které ostatně najdete na celém světě a to i v těch zdánlivě netradičních lokalitách, například v Africe.

Nutno říci, že se jedná o sport velmi krásný, který se hodí pro všechny věkové kategorie. Jedná se o přirozený pohyb, který je zdraví prospěšný, aniž by vedl ke zdravotním problémům. Jedná se o sport, kde mají své také určitá pravidla pro gentlemany a dámy, což lze nepochybně vnímat jako takovou přidanou hodnotu. Golf je do značné míry více záležitostí určitého životního stylu než pouhým sportem.
golfové míčky

Možná zvažujete, zda s takovým sportem začít či nikoli. Není nic jednoduššího, než se zapsat do kurzu pro začátečníky. Součástí je také zapůjčení vybavení, takže kromě kurzovného Vás to nebude nic stát. V kurzu se nejen naučíte základům hry, ale také se dozvíte, co všechno tento koníček obnáší a stojí. Informace o kurzech pro začátečníky snadno dohledáte na internetu.

Comments are closed.