Jakékoli zvíře se může stát vašim domácím mazlíčkem!

Jakékoli zvíře se může stát vašim domácím mazlíčkem!

Toužíte po nějakém zvířeti v domácnosti, ale hravé štěně vyžadující venčení není vaše ideální představa, popřípadě máte alergii na psí chlupy, a to vám znemožňuje pořídit si psa nebo kočku? Nebo jen toužíte po něčem odlišném, než co mají všichni okolo vás? Nic není ztraceno – možností máte v dnešní době nespočet a v široké škále nabídek si každý přijde na své.

Tichý společník

Pokud se cítíte osaměle, ale na druhou stranu nechcete v bytě nic hlučného, co vás bude rušit při práci nebo relaxaci, nabízí se vám možnost pořídit si něco exotičtějšího:

1.       Plaz jako například had nebo chameleon, popřípadě třeba želva. Žádné z těchto zvířat nevyžaduje přílišnou pozornost, a jistě uspokojí vaši potřebu mít okolo sebe živou bytost. Nicméně je třeba počítat s náročnějším chovem a výdaji za vhodné prostředí pro život takového zvířete.

2.       Pavouk. Možná vám to na první pohled nepřijde, ale i pavouci jsou velice přítulní společníci, kteří rádi vyhledávají teplo lidského těla, a proto se často usídlí v kapsách oblečení nebo na rameni svého chovatele. Stejně jako u plazů je však nutné obstarat vhodné prostředí v podobě terária.

Pichlavější společník

V současné době se stává trendem, že si čím dál více lidí pořizuje za domácího mazlíčka ježka. Pokud patříte k těm, kteří si chtějí pořídit takhle nezvyklé zvíře, musíte počítat s tím, že budete mít často popíchané prsty nebo budete nalézat bodláky v oblečení. Taky je třeba si uvědomit, že ježek je noční tvor, který přes den spí, a navečer začíná být aktivní, takže s klidným spánkem se nejspíš budete muset rozloučit.

Neobvyklý společník

Napadlo vás někdy chovat šneka? Ne? Zkuste nad tím pouvažovat. I tohle zvířátko jinak považované za škůdce se již stalo domácím mazlíčkem. Respektive se jim stal obří suchozemský šnek. Tento šnek může vyrůst až do rozměrů dvaceti centimetrů a je naprosto nenáročný na chov. Navíc je tichý a nepouští žádné chlupy, které by mohly způsobit nepříjemnosti alergikům.

Comments are closed.