Dupačky jako památka

Dupačky jako památka

První dupačky a pyžámka po vašich dětech, které jsou kdysi doma uložené a schované na památku, je skvělý nápad. Ale, jak už to tak bývá, zůstávají ležet někde zapomenuté ve skříni.  Pokud jste tedy oblečení po vašich dětech někomu nedarovali, nebo již nepočítáte s tím, že je věnujete vašim dospělým dětem pro vnoučátka, máme pro vás tip, jak si z takových odložených miminkovských věciček vytvořit sladkou památku na vaše děti, když byly ještě miminka.
Pro větší děti zkuste ušít z pyžámek hračku, deku, anebo i polštářek. A pokud už vaše děti vyletěly z hnízda, budete mít tip na dárek. Anebo, chcete-li, ponechte si tuto sladkou vzpomínku s dětským motivem pouze pro sebe. 
látková sova

Odložené dupačky jsou skvělý materiál

Odloženého dětského oblečení, jako dupačky a pyžámka máte jistě mnoho. Pokud víte, že je už nikdy nevyužijete, zkuste je použít jako materiál na výrobu vzpomínkových věciček.
Co třeba ušít hračku?
Jestli má vaše dítko nějaké oblíbené zvířátko, nebo nějaký předmět, zkuste mu jej vyrobit z jeho starého oblečení. Možná, že se mu tato hračka stane jeho nejoblíbenější na celá dlouhá leta, a navíc bude z jeho prvního pyžámka, nebo dupaček.
*      Z maličkých prvních dupaček je docela snadné ušít například malého medvídka. Dalšího materiálu nepotřebujete o mnoho více, než již máte z oblečení. Pokud chcete vytvořit medvídka většího, sešijte dohromady více kusů oblečení. Stačí pouze sehnat si šablonu na medvídka. Potom ji obkreslete na připravený, zvolený textil. Vystřihněte obrysy medvídka, sešijte kousky textilu k sobě a naplňte náplní vhodnou do polštářů.
holčička s panenkou
Pyžámkový patchwork
Dupačky a pyžámka jsou také perfektním materiálem na vytvoření barevné deky. Ze zvolených kousků oblečení vystřihněte čtverce, které budou přibližně stejně veliké. Čtverce sešijete, tím vznikne přední strana deky. Zadní stranu deky bude potom tvořit látka ve stejných rozměrech, jako sešívaná strana přední. Strany sešijte k sobě, vložte dovnitř vatelín a nakonec ještě deku prošijte.

Comments are closed.