Rituální masáž – oblečeni nebo neoblečeni?

Rituální masáž – oblečeni nebo neoblečeni?


Ti z nás, kdo ještě tantrickou masáž nepodstoupili, by jen stěží očekávali, že začíná rozhovorem. Samozřejmostí by měla být místnost s atmosférou „jiného“ světa a tělo i duši by měly ovlivňovat kromě pozorných a citlivých doteků maséra i pomůcky, např. horké masážní žínky. Co se týká oblečení, při samotné masáži můžete být jen ve spodním prádle, zahaleni šátkem nebo zcela nazí, podle vašeho přání mohou být lehce oděni i samotní maséři, i když dle tradice by měli být zcela nazí, maséři mohou mít šátek okolo beder a masérky kromě šátku i tílko.  masáž krku


1. Jaká je délka masáže?


Trvání masáže je jiné u žen a jiné u mužů. Pro ženy je ideální doba 2,5 – 3 hodiny, mužům postačí 2 hodiny. Každé tělo je jiné, má své potřeby a skrytá přání. Aby byl prožitek intenzivní, je důležité nespěchat a věnovat masáži dostatečnou dobu.


2. První masáž


Abychom zjistili, co nám vyhovuje a jak naše tělo bude reagovat, zvolíme si první masáž tzv. na rozkoukání. K tomu nám pomohou nejen znalosti a um maséra, ale i jeho osobnost, citlivý přístup k lidem a láska k nim.


3. Co můžeme od masáže očekávat?


Tantra masáž má mnoho blahodárných účinků, a to nejen na tělo, ale i na duši, naučí nás mít rádi svoji tělesnou schránku, zrelaxovat se po stránce fyzické i duševní, uvolnit ze sebe maximum energie a najít cestu ke kladným změnám ve svém životě.
lávové kameny


4. Intimní doteky


Masáž by měla mít pozitivní účinek nejen na naši duši, ale i na naši fyzickou schránku. K tomu je třeba správně dýchat a rozproudit tak energii po celém těle a tím si co nejdéle udržet krásný pocit, až poté je možné přistoupit k masáži intimních míst a pocítit tak i tělesnou rozkoš.


5. Význam masáže


Masáž by na nás měla mít uvolňující účinek, měli bychom pocítit lásku k vlastnímu tělu a ke svému nitru, najít skrytou energii v nás a získat pozitivní pohled nejen na náš vlastní život, ale i na svět kolem nás.


Comments are closed.