Vybavte si domácí posilovnu

Vybavte si domácí posilovnu

Když se mluví o domácí posilovně, většině lidí se vybaví velké, luxusně vybavené místnosti. Tak to ale vůbec nemusí být. K zařízení domácí posilovny vám bude bohatě stačit pár věcí, a pro cvičení můžete využít každou volnou plochu.
 posilovací stroje
Kardio zóna
Zřídit si doma kardio zónu se může zdát jako neřešitelný úkol. Ne každý si může dovolit instalovat si doma běžecký pás nebo rotoped, ale i pro vás existuje řešení. Bydlíte-li v samostatném domku, je ideálním nástrojem švihadlo. Vykliďte si kus volného prostoru, nebo jděte na chodbu, a můžete vesele skákat. Kromě toho můžete pro kardio využít i jednoduché cviky, jako jsou dřepy, kliky, nebo skákání panáka (máte-li silné stropy nebo tolerantní sousedy). Jste-li opravdu limitováni prostorem, a nemůžete-li skákat, zkuste si stoupání na stoličku nebo si pořiďte stepper. Další možností je samozřejmě i jít si před cvičením na chvilku zaběhat ven.
 
Posilovací zóna
Posilovací zóna, to rozhodně nemusí být nějaké těžké stroje nebo činky. Posilování s vlastní vahou dnes slaví úspěchy, a úplně vám na něj stačí kvalitní cvičící podložka. Pokud chcete používat činky, můžete použít menší, lehčí váhy, a využívat je při provádění běžných cviků. Zkuste třeba kliky s činkami v obou rukou, nebo dřepy s kettle bellem v ruce. Kromě toho se vám budou určitě hodit i nejrůznější gumové pásky, kterými se dá zvýšit odpor při provádění cviků.
 
Protahování
Protahovat doma se dá naprosto bez problémů. Udělejte si radost, a pořiďte si několik specializovaných pomůcek. Pro protahování rozbolavělých svalů se skvěle hodí masážní válce nejrůznějších tvarů a velikostí, které uvolní napětí po posilování. Máte-li na to místo, pořiďte si i gymnastický míč. Ten se bude hodit nejen při protahování, ale můžete jej využít i na cvičení, a také například pro sezení při práci na počítači nebo při čtení.
 venkovní posilovna
Pro domácí posilovnu toho stačí opravdu málo, a výsledek se vám bohatě vrátí. Je to perfektní možnost nejen pro ty, kteří nemají na klasickou posilovnu čas, ale třeba i pro ty, kdo se do klasické zatím stydí. 
 

Comments are closed.