Ohřívání bazénové vody pomocí slunečního záření?

Ohřívání bazénové vody pomocí slunečního záření?

Asi nikdo z nás by se nerad koupal ve studené vodě. Někdy je to sice potřeba, pokud zrovna venku řádí šílená vedra, ale pro ty, kteří ledové bazénové vodě nefandí, je tu řešení v podobě ohřívání vody pomocí slunečního záření .
Možná si řeknete, že takový ohřev v dnešní době využívá snad úplně každý. Není tomu ale tak. Těžko říct proč, ještě když se jedná o skvělý způsob, jak rychle a efektivně takové velké množství vody ohřát.
dívka pod vodou
Ti, kteří používají ohřev pomocí slunečního záření, určitě někdy přemýšleli nad tím, jak docílit ještě větší efektivnosti. Věřte, že na světě nebudete jediní, kteří nad touto otázkou kdy přemýšleli.
Aby byl ohřev efektivnější, vynalezly se speciální solární plachty, které jsou specifické nejen konstrukcí, ale také svou výrobou.
Každá plachta je provedena tak, aby sluneční záření, které na ni dopadá, bylo přenášeno přímo na hladinu vody. Jejich výhoda je v tom, že jsou ještě navíc k tomuto účelu speciálně vybaveny, takže se nebudete muset ničeho obávat.
Na pohled vypadá, že je zcela obyčejná ale má zabudované UV stabilizátory, díky kterým je zajištěn přenos slunečního záření na vodní hladinu.
Plachty se vyrábějí nejčastěji z polyetylenu. Jejich výroba je poměrně náročná, ale výsledek pak stojí rozhodně za to.
pes v bazéně
Určitě se nemusíte bát toho, že byste si nevybrali. Plachty totiž mají různé rozměry a rozhodně padnou jako ulité. Kromě toho také zajišťují ochranu proti znečištění a v noci zabraňují chladnutí vody.
Mají opravdu mnoho výhod. Pokud i vy patříte mezi ty, které neustále obtěžuje napadané listí na hladině nebo těla broučků či jiných zvířátek, pak už nebude muset.
Jestliže si jednu z těchto plachet pořídíte, pak určitě zjistíte, že se vám už nebude voda tolik ochlazovat a to se vyplatí.
Existují dokonce i různá barevná provedení. Nejprodávanější jsou v barvě červené a modré. Dokonce můžete narazit i na plachty průhledné.
Záleží ale jen a jen na vás co si vyberete. Nenechte se prosit a běžte do toho.

Comments are closed.