Stále krásné rty

Stále krásné rty

Ženy rády nosí rtěnky, dodávají ženskost a udělají z vás krásku při každé příležitosti. Jenže rtěnka nevypadá vůbec hezky na neupravených a popraskaných rtech. Rty jsou velmi náchylné k okolním vlivům, uškodit jim může hlavně počasí venku. Zejména chladné a větrné počasí, umí se rty nadělat pěknou paseku. Rozpraskají, jsou suché a občas se začnou dělat i koutky. Ale ani počasí vás nemůže ohrozit, když svým rtům dopřejete pravidelnou péči.
dekorační kuličky
Ať už je to zima nebo naopak teplo a silné sluneční paprsky. Naštěstí existují balzámy a pomády na rty, které se o hodně postarají. Měli bychom je používat pravidelně a v zimních měsících ji snad ani nevytahovat z kapsy, ale to není vše, jak kromě natírání rtů, o ně můžeme pečovat? Samotný balzám totiž nestačí a i s ním, když se to přežene a budete si rty natírat každou chvíli, rty si na to zvyknou a veškerá přirozená ochrana rtu je pryč. Proto i tady platí pravidlo, všeho s mírou. A nejlepší je přírodní cesta. Je to jednoduché a peeling nebo balzám na rty si můžete klidně vyrobit i doma.
·         Domácí peeling na rty: tady je v hlavní roli lidový všelék med. Ten můžete použít buď samotný a jen si jím potřít rty a nechat asi deset minut působit anebo zkuste smíchat lžičku medu se lžičkou třtinového cukru a přidejte pár kapek olivového oleje. Naneste na rty, nechte opět alespoň deset minut působit a pak smyjte. Med rty vyživí a zjemní, budou nádherné a přímo k nakousnutí. Jen nezapomínejte si peeling dopřát pravidelně.
balzám na rty
·         Domácí balzám na rty: ten není také vůbec složité si vyrobit. Bude stoprocentně přírodní, ochrání vaše rty, dodá výživu a můžete si ho udělat podle sebe. Základem je klasická vazelína. Potřebovat budete také nějaký malý kelímek, do kterého balzám budete chtít dát a další surovinu si můžete vybrat. Vazelínu nechejte rozehřát v mikrovlnné troubě, do ní poté přimíchejte pár kapek oleje, například ricinový olej, kokosový olej, mandlový olej podle toho jak chcete. Přidat můžete i najemno nakrájenou čerstvou meduňku. Celé to dejte do připraveného kalíšku a nechte ztuhnout. Uvidíte, že domácí balzám vám poslouží velmi dobře.
 

Comments are closed.