Městský ráj v Africe

Městský ráj v Africe

Jižní Afrika je obecně legendární úchvatná krajina, ale Kapské Město svými vrcholy, hodně míjí nedotčené pobřeží a dramatický oceán nastavuje nádherné pozadí Table Mountain. Je to město s mnoha výhodnými místy, kde můžete spatřit majestátní přístav, pěknou architekturu růžových a oranžových domů Cape Dutch, které vedou až k překrásnému Signal Hill a hornatému výstupu Lví hlavy (pokud jste stateční, vyzkoušejte paragliding. Ručím za nejkrásnější pohledy ze všech). Centrum města je živé, ale životní styl zde je tak uvolněný. Zahradnické zahrady v samém srdci města jsou jedním z nejlepších míst, kde můžete zažít tento klidný přístup k životu.

afrika

Centrum kolem Long Street, Bree Street, Kloof a De Waterkant bzučí plnými zajímavými obchody, řemeslnými kavárnami a galeriemi. Tato kombinace přírody, divoké zvěře, kulturního dědictví a kultury znamená, že Kapské Město je nyní nahoře na seznamu mnoha lidí, které musí navštívit.

JÍDLO A PITÍ
Pokud jste fanouškem kari, budete milovat jídlo. Cape Malay kuchyně je jedinečná, mísící africké tradice s tradicemi otroků z Indonésie a Malajsie. Vyzkoušejte kari naplněný chléb zvaný "králíček" v Mariam's Kitchen.
Vydejte se na koktejly v hotelu Cape Grace. Zkuste Bushveld Mule s whisky, hořkostí, čerstvými limetky a domácím zázvorovým pivem. Posaďte se ven a vychutnejte si nádherný výhled na Table mountain (hora) a přístav.

Prohlídka Winelands
Western Cape nabízí degustační výlety a vinohradní restaurace s ubytováním, takže můžete to proměnit v mini-výlet. Cape Route 62 je nejdelší a trasa Stellenbosch je nejstarší. Navštivte Spier Wine Estate, která se datuje do roku 1767, nebo vinařství Nederburg Wine Estate.

vlajka

Table Mountain
Vezměte si lanovku, která vám poskytne výhled na 360 stupňů a trvá deset minut, avšak v době mimořádné sezóny si počkáte. Můžete vyrazit na vrchol i pěšky, ale je to poměrně náročné. Na vrcholu se můžete těšit na nádherný výhled na Kapské Město a mimo něj, včetně ostrova Robben.

Comments are closed.