Legální droga čokoláda a co o ní nevíte?

Legální droga čokoláda a co o ní nevíte?

Kdo by neměl čokoládu rád? Tahle pochoutka, vyráběná z kakaových bobů, se stala v průběhu dějin závislostí pro nejednoho člověka. Ale co o ní víme?

čokoláda

Jak vznikla?
Vznik čokolády se datuje dokonce až do doby před 3000 lety, kdy indiány kmene Olméků v Mexiku začali pěstovat kakaové boby, každopádně první hrnek horké čokolády si vychutnal až kmen Mayů ve 4. století n.l. Členy kmene nápoj tak uchvátil, že začali kakaovník uctívat jako posvátný strom a jeho semena byla známá jako potrava bohů.

tabulka čokolády

Jak se čokoláda dostala až k nám?
Prvním průkopníkem čokolády v Evropě se stal již Kryštof Kolumbus, který k nám při svých cestách přivezl z Hondurasu kakaové boby, nicméně, obyvatelé tenkrát přidávali do čokolády chilli a pepř, takže u nás se oblibě nedostala, protože nápoj byl příliš hořký a pálivý. Nicméně, čokoláda se k nám poté rozšířila ze Španělska, kde místí obyvatelé dlouhou dobu střežili tajemství její výroby.

Jaké jsou druhy čokolády?
– hořká čokoláda – obsahuje 50 procent kakaa
mléčná čokoláda – obsahuje 35 procent kakaa
– bílá čokoláda – obsahuje 25 procent kakaa
dia čokoláda – neobsahuje žádný cukr ani jiná sladidla
porézní čokoláda – obsahuje vzduchové bublinky

hrnek čokolády

Jaké je jiné využití čokolády?
čokoládová maska – extrakt z čokolády působí jako přirozený antioxidant, oddaluje stárnutí pokožky a příjemně hydratuje pleť
čokoládová masáž – čokoláda má skvělé léčebné účinky pro tělo, konkrétně bojuje dokonce proti celulitidě! Je velkým zdrojem antioxidantů a minerálů.
čokoládová koupel – do koupele stačí přidat 4 lžíce kakaa smíchaného s mlékem či smetanou a Vaše pokožka bude krásně napnutá, hebká a jemná a navíc si užijete krásnou vůni při koupání, což působí relaxačně
čokoláda jako pomocník při výzkumu – v minulosti byl v Austrálii proveden velice zajímavý experiment s dětmi, ve kterém hráli hlavní roli 2 kousky čokolády. Experiment byl dlouhodobý a překvapivý – .
Ať máte rádi čokoládu horkou, tabulkovou, s oříšky, plněnou krémem, čokoládové pralinky, čokoládovou polevu, čokoládové koktejly, čokoládovou zmrzlinu, čokoládové muffiny, či jinou formu čokolády, věřím, že tento článek byl přímo pro Vás!

Comments are closed.