E-shopy válcují kamenné obchody

E-shopy válcují kamenné obchody

Určitě jste si již alespoň jednounakupovali přes internet. Je to velmi praktické a mnohdy nám e-shop nabídne větší škálu výrobků, které v běžném kamenném obchodě nenalezneme. Nakupování na zahraničních e-shopech je ale pro velkou část české populace stále velkým strašákem. Dnes Vám ukážeme, že není čeho se obávat.
podání kreditky

Co potřebuji?

Ke spoustě zahraničních stačí mít pouze registraci na PayPal. Je to internetový platební systém, na kterém se registrujete pomocí e-mailu. Následně se mezi jednotlivými e-mailovými adresami peníze posílají. Stačí mít pouze povolené internetové platby pro Vaši kartu.
 
eBay a jak na ní?
eBay je asi neznámější americká aukční síň. Můžete zde nakupovat, prodávat, ale i dražit své zboží. Zde je pár základních kroků, jak při nákupu na eBay postupovat.
1.       Vytvořte svou registraci na eBay a PayPal.
2.       Po přihlášení na eBay do vyhledávače zadejte co nejpřesněji název Vámi požadované věci. Pro širší výběr je lepší napsat název věci v anglickém jazyce.
3.       Věci jsou označeny podle způsobu koupi následujícími názvy:
             All Listingsvěci můžete dostat způsobem Kup teďnebo přihazováním.
             Auctionpouze aukce.
             Buy It Nowkoupíte ihned bez přihazování.
      4.   Dále můžete navolit různé filtry a řazení Vámi vybraných položek. Řadit můžete například dle ceny od nejlevnějšího po nejdražší a naopak.
       5. Pokud jste si své zboží vybrali a vložili do pomyslného košíku, je načase přejít k placení. Klikněte na: Commit to buy, kterým potvrdíte, že hodláte platit. E-shop Vás přesune ke kontrole všech Vašich údajů (adresa, jméno, e-mail, částku…), je to vlastně stejný způsob, který praktikují i čeští prodejci. Pokud je vše v pořádku, dejte: Continue. Budete automaticky přesunuti na PayPal, který si peníze strhne z Vaší karty sám, nemusíte tedy nic převádět.
ebay na monitoru

      6. Na celou Vaši historii plateb, vyhledávání či ukládání, se můžete podívat do kolonky My eBay. Zde většina lidí následně děkuje prodejci za provedení obchodu, nebo zanechají připomínky a komentáře.
 

Stále si dávejte pozor!

Internetové obchody jsou stále častěji zakládány za účelem okradení zákazníků. Vždy proto čtěte pečlivě recenze internetových prodejců. V některých případech Vám již vzhled e-shopu napoví něco o věrohodnosti webu.

Comments are closed.