Kouzlo second-handu

Kouzlo second-handu

Po revoluci se s nimi u nás roztrhl pytel. Nebylo divu. Dováželo se oblečení z Německa, Francie, Anglie. Jednalo se o značkové i neznačkové kusy, ale hlavně byly jiné, originální a tady se sehnat nedaly. Lidé brali second-handy útokem a to hlavně ve dny, kdy se zaváželo nové zboží. Prodavačky byly královny a zásobovaly celou rodinu a široký okruh kamarádek obzvláště pěknými kousky.
kožené kraťasy
Svá studentská léta jsem také strávila prohrabováním se ve stojanech, regálech a bednách. Bavilo mě to. Mělo to své kouzlo a já měla dost času a neodcházela jsem snad nikdy s prázdnou. Některé z těch kousků, které jsem si tehdy pořídila, nosím ještě do dnes, po dvaceti letech. Jedna věc je, že mi stále padnou, ale ta hlavnější je, že pořád drží. Nerozpadly se, extrémně nevybledly.
Dnes už tyto obchody prořídly a já do nich zavítám hodně, hodně málo. Hlavním důvodem u mě je čas. Dalším důvodem ostatních lidí je určitě už rozšířená nabídka oblečení u nás. Přišlo sem mnoho řetězců s oblečením a v posezónních výprodejích v nich koupíte věci kolikrát i levněji než v second-handu. Zajdete si do regálu se svojí velikostí a už jen vybíráte podle střihu a barvy. Je to jednoduché, rychlé a pohodlné. A oblečení koupíte nové, nenošené. Má to ale i svá ale.
second hand

Proč nakupovat oblečení z druhé ruky

·         Jeho kvalita je prověřená
Pro mě hlavní důvod, proč ho kupovat. Kolikrát se mi již stalo, že jsem si koupila nějakou novou halenku nebo tílko a po jednom vyprání ztratily svůj tvar, či barvu. To se Vám u nošeného oblečení nestane a nebude Vám muset být líto peněz.
·         Je originální
Obvykle se jedná o kousky, které v aktuální sezóně jinde nenajdete a nebudete muset poslouchat, že jste byli nakupovat v Orsay, Lindexu nebo H&M.
·         Je levné
To je dnes sice již trochu diskutabilní, ale snad to stále platí, hlavně u oblečení pro děti.

Comments are closed.