Steve Jobs – inspirativní život

Steve Jobs – inspirativní život

Není pochyb o tom, že se asi nenajde člověk, který by o Stevovi Jobsovi nikdy neslyšel. Obzvláště pokud působí v obchodní či podnikatelské oblasti. Steve Jobs představuje ikonu v počítačovém byznysu posledních čtyřiceti let a hlavně je spojen s rozvojem počítačových technologií a mobilních zařízení. Co bylo na tomto muži tak fascinujícího a jaké měl předpoklady k tomu, aby se stal takovým pojmem?
kancelář a Apple

Steve se narodil 24. února 1955 v San Franciscu v Kalifornii. Na jeho dětství je zajímavé možná to, že byl adoptován, protože se narodil mladým vysokoškolským studentům. Nicméně Clara a Paul Jobsovi mu poskytnuli láskyplnou rodičovskou péči. Jeho život se začal formovat směrem k počítačovým technologiím, když na vysoké škole paradoxně zanechal studií po prvním semestru. Tím to ale neskončilo. Protože jej nezajímaly všechny předměty oboru, začal chodit jen na ty přednášky, které pro něj byly inspirativní a něco mu přinášely. Vedl velmi skromný život a zažil, co je hlad, vracel například lahve, přespával u kamarádů apod.

Celosvětový úspěch mu přinesla myšlenka umožnit široké veřejnosti práci s osobním počítačem. Objevil obrovský finanční potenciál v počítačovém oboru, v kterém se prozatím pohybovali jen zasvěcení. Stalo se tak díky jeho návrhu použít myš a graficky zpřístupnit uživatelské rozhraní počítače všem, kteří o to měli zájem. S tímto přelomovým nápadem začínal doslova na koleni a netrvalo dlouho a založil vlastní firmu Apple.
pamětní deska Steva Jobse

Jeho život nebyl ale jen strmým stoupáním nahoru. Jednu dobu byl ze své firmy odejit, aby následně založil firmu NeXT Computer. Ta nebyla příliš úspěšnou. Nicméně přišla nabídka vstoupit opět do své původní firmy, kterou Jobs využil. Jobs byl známý svým zvláštním přístupem k zaměstnancům, kdy byl schopen dotyčného vyhodit z firmy za naprostou maličkost, ale dovedl odlišit skutečné dovednosti lidí a nepletl si je s falešnou loajalitou a přátelstvím.

Comments are closed.