Veteráni a stará auta

Veteráni a stará auta

Není to ani tak dávno, co se lidé hromadně zbavovali starých žigulíků, škodovek, trabantů, vyhazovali staré Jawy a kozidechy, kupovali si nová auta. Dnes však přicházíme na to, že staré motorky a auta nebyly až tak úplně k zahození a přeci jen to byly nádherné kousky. A lidé jsou ochotní zaplatit velké peníze za to, aby takové „dědečky“ mohli vlastnit. Podívejte se jen na prachsprostého trabanta 120, to neskutečně škaredé normalizační auto – co to bylo za stroj, v porovnání s dnešním vozy je to jako jezdit zadkem po rozpáleném betonu. A přesto jeho cena v posledních několika měsících vyrostla až na 120 tisíc korun, za takového dědečka! A to nejsou jenom takovéto auta, ale lidé se někdy nedokáží divit, co jim vlastně staří rodičové nechali ve stodole. Zdánlivě bezcenný starý vůz totiž může mít až neocenitelnou historickou hodnotu a že by se o něj někteří sběratelé poprali, to je fakt. Starožitnosti jsou zkrátka takovou nezamýšlenou investicí, která se určitě vyplatí, protože vždycky se najde někdo, kdo má hodně peněz a velké srdce pro staré vozy. Už jen to, že by rádi zachovali tento kousek české motoristické historie pro budoucí generace.
staré auto

Renovace, prodej, výměna

Běžně narazíte na inzeráty, kde se sběratelé poptávají po starých vozech a motorkách, které by mohli zrenovovat a prodat ještě dráž. Je to vlastně výhodný obchod na obou stranách – on vám nabídne cenu, kterou byste určitě na sběrném dvoře nedostali a vy se zbavíte starého šrotu, se kterým si stejně nevíte rady. Nebo byste samozřejmě mohli na své náklady renovovat a poté prodat klidně i desetinásobně dráž, to chce ale také nějakou píli, čas a peníze, a ne každý se chce zabývat dlouhými hodinami v garáži.
titulky v deníku

Překupníci

Jako velkou investici to vidí i podnikaví jedinci, kteří si klidně i vydělají na pěkný důchod prodejem takovýchto starých vozů a motorek. A není to vůbec nijak těžké, stačí mít jenom alespoň ždibec obchodnického myšlení a chvíli času na pár inzerátů na internetu.

Comments are closed.