Co ve Vidni, když nejste fanouškem muzeí a galerií?

Co ve Vidni, když nejste fanouškem muzeí a galerií?

Hrady, zámky, kostely
 
Ve Vídni dříve sídlili Habsburkové, a tak je jasné, že se tu nachází honosné budovy. Blízko středu města najdeme Hofburg. Jedná se o palácový komplex, kde dnes sídlí rakouský prezident. Dalším palácovým komplexem je i Belveder, který byl postaven pro prince Evžena Savojského. Zámek Schȍnbrunnse sice nachazí dále od středu města, ale uřčitě stojí za to se i tam podívat. Kromě nádherných zahrad je zde i zoologická zahrada, kde uvidíte slony, hrochy, lvy, pandy nebo třeba koaly. Stephansdom je katedrála, která se stala symbolem Vídně. Díky její střeše ji určitě nepřehlédnete. Za zmínku stojí i Augustiánský či Votivní kostel.
palác ve Vídni
 
Parky a zelená místa
 
Ve Vídni najdete také spoustu krasných, upravených parků, kam si nejen Vídeňané chodívají odpočinout. Patří mezi ně např. Volksgarten, který leží u Hofburgu nebo Stadtpark, ležící také blízko středu Vídně. Jestli jsou pro vás parky ve středu města málo, můžete se jít projít k Dunaji, kde najdete zeleně mnohem více.
palác hofburg
 
Zábava, nákupy a jídlo
 
První místo, které všechny napadne, je určitě slavný Prátr, zábavní park se spoustou nejrůznějších atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Ve Vídni si  také můžete zajít do kina i v případě, že německy neumíte ani slovo. Je tam totiž čistě anglické kino. A kam se vydat na nákupy? Kromě nákupních center, která jsou na každém kroku, stojí za to se podívat naNaschmarkt, což je tržiště, kde najdete nejenom spoustu čerstvého ovoce a zeleniny, ale i mnoho jiných věcí.
ruské kolo
Také se můžete zajít podívat na nejdražší uličku ve Vídní, Kohlmarkt. V této nepříliš dlouhé uličce můžete nakupovat v obchodech jako třeba Georgio Armani, Gucci nebo Chanel. A co nezapomenout ve Vídni ochutnat? Vídeňský řízek a Sacher dort s vídeňskou kávou! A také si můžete koupit neméně známé Mozartovy koule.
 
Vidíte, že ve Vídni se rozhodně nebudete nudit. Tak kdy vyrážíte?

Comments are closed.