Vysoce účinný filtrační materiál

Vysoce účinný filtrační materiál

Průzračně čisté vody v bazénu nelze dosáhnout pouze přípravky bazénové chemie. Samozřejmě, že je nutné dodávat dostatek chloru, abyste zbavili bazénovou vodu mikrobů a bakterií, ale také je potřeba se zbavit i mechanických nečistot a dalšího znečištění, které se dostane do bazénové vody na tělech plavců a to nejen trávy či listí nebo hmyzu, ale také třeba opalovacího krému či pylu. V tomto případě už je zapotřebí kvalitní filtrace, která dokonale vodu pročistí.

brýle k vodě

Ovšem i filtrace může správně fungovat jen s kvalitní náplní. Většinou se na našich trzích prodávají tak zvané pískové filtrace, které fungují díky křemennému písku, ale i do těchto filtrací Vám můžeme doporučit mnohem účinnější náplň, kterou je tak zvaný zeolit. Přírodní jemně drcený zeolit má mírně nazelenalou barvu a jde o skvělý filtrační materiál, který oproti běžnému křemennému písku má vyšší sorpční schopnost a je schopen zadržet více látek a nečistot než běžný písek.

Jak již bylo řečeno, do bazénové vody se za průběhu koupací sezóny dostávají nejrůznější nečistoty a právě zeolit si s nimi skvěle poradí. Jeho další velkou výhodou je menší spotřeba tohoto filtračního materiálu oproti písku i přesto, že cena je v obou případech podobná. V naší nabídce najdete zeolit vysoké kvality v několika zrnitostech. Ano, velikost zrn se řídí podle požadavků Vaší filtrace. Proto před pořízením tohoto filtračního materiálu nejprve zkontrolujte, jakou velikost zrn vyžaduje Vaše filtrace.

vykopaný bazén

Kromě kvalitních a spolehlivých přípravků bazénové chemie a filtračních materiálů, najdete v naší široké nabídce také velký výběr bazénového příslušenství a to včetně plachet či bazénových vysavačů, které Vám také pomohou při péči o Váš bazén a čistotu bazénové vody. Tak jen vstupte a pořiďte svému bazénu tu nejlepší péči. Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem.

Comments are closed.