Se zimou v patách

Se zimou v patách

To, že bychom měli svou imunitu posilovat v průběhu celého roku, nejen před zimou samotnou, by měla být samozřejmost. Ona chřipka nebo jakýkoliv jiný zdravotní problém nejsou nic příjemného. Proti nim bychom se měli obrnit, abychom jim v případě, že na nás dolehnou, dokázali čelit nebo v lepším případě, aby nás minuly úplně. Na chladno prostě buďte připraveni ještě než k vám dorazí
Ve zdravém těle zdraví duch
Sport je zdravý a vymlouvat se na to, že venku je zima, je opravdu nesmysl. Samozřejmě všeho s mírou, obden věnovat alespoň pár minut běhu nebo rychlé chůzi je určitě zdraví prospěšné. Základem všeho je kvalitní oblečení určené pro chladnější dny, vždy mějte schovaná záda, na rukou rukavice a na hlavě pokrývku, kvalitní obuv by měla být samozřejmostí. Milovníci cyklistických sportů se svého koníčka nemusí vzdát nástupem zimy, věnovat se mu mohou i v zimních měsících, dbát by přitom měli na kvalitní oblečení, vzhledem ke snížené viditelnosti být dobře viditelní a hlavně, nepřeceňovat své síly.
Vitamíny nad léky
Jíst hodně ovoce a zeleniny, samozřejmě nejlépe čerstvé, je běžná věc a součást moderního jídelníčku. Před zimou samotnou můžete využít i různé vitamínové doplňky. Pokud pocítíte, že na vás jak se říká „něco leze“, osvědčeným prostředkem je zázvor a citrón.
procházka ve sněhu.jpg
Naučte se odpočívat
Tak jako je pro tělo prospěšný pohyb, důležitý je i odpočinek, především dostatek spánkové aktivity je pro člověka nepostradatelný, není nic špatného si na chvilku zdřímnout i během dne, pokud vám v tom nic nebrání. Věnujte během zimního období některé odpoledne nebo večer saunování či pobytu ve vířivce, to prospěje nejen tělu, ale i duši, a když navíc tyto příjemné chvilky strávíte s někým milým, určitě se to projeví i na vaší psychické pohodě.

Comments are closed.