Nový domov – co když to není, jak jste si představovali?

Nový domov – co když to není, jak jste si představovali?

Přestěhovali jste se do vysněného domova? Je to místo, do kterého jste se dlouho těšili, šetřili na veškeré vybavení a doplňky a dlouho plánovali, jak bude rozmístěný nábytek a která místnost bude jak vymalovaná?

Když se konečně nastěhujete do nového bytu nebo domu, možná se vám přihodí zvláštní věc. Po všem úmorném stěhování, vybalování a aranžování věcí je přirozené, že jste unavení. Kromě toho se může stát, že ne vše je v reálu v daném prostoru tak, jak jste si předtím představovali a naplánovali. Támhle vám nejde přivrtat polička, na jiném místě je zase lednice velikostně jiná než zbytek kuchyně, a takto bychom mohli pokračovat donekonečna.
stařenka na posteli

K tomu všemu už stačí jen, aby vám vytekla při praní nově zapojená pračka nebo se zasekl klíč v zámku, a ve vás to vyvolá neskutečný vztek, smutek, nebo dokonce hysterický záchvat.

Nemusíte se cítit trapně! Jedná se o naprosto přirozenou reakci na velikou životní změnu. Během určité doby najednou změníte bydliště, včetně okolí daného domu/bytu a všeho, co k tomu patří. Navíc máte najednou svůj nábytek a jiné předměty na jiném místě, než tomu bylo dříve. Možná máte i vše nové a nepoužívané. V takovém prostoru, přestože je vysněný, můžete zažít tedy zpočátku zmíněné pocity odcizení. Neznámý prostor a velký stres – to vše přispívá k vašemu momentálnímu rozpoložení.
osvětlený balkon

Všechno chce čas. Odborníci tvrdí, že zvykání si na novou domácnost trvá dlouho, dokonce až po dobu 1 roku. Nebuďme tedy zmatení a nesví z toho, že se nám tam první dny nelíbí a myslíme na to, jaké by to asi bylo vrátit se zpět. Je to normální průběh, který poleví. Časem si zvykneme na prostor, ve kterém nyní žijeme a vybudujeme si zde něco nového a krásného.

Během čekání si samozřejmě můžeme nový příbytek vylepšit – nebojte se experimentovat s dekoracemi a dopřejte si vše, co vám líbí – ale ne natolik, aby vám byly předměty vizuálně nepříjemné. Zkuste něco uvařit nebo upéct a vdechněte prostoru vůni domova. Do vázy dejte čerstvé květiny a vše okolo bude hned krásnější.

Comments are closed.