Opatrně se splátkami!

Opatrně se splátkami!

Člověk se v dnešní době dostává až příliš často do situací, kdy jsou po něm očekávaně i neočekávaně žádány výdaje vyšší, než si tento může momentálně dovolit.
a) Takový byt je nezbytný, přitom však hodně drahý. A bydlet v nějakém třeba namalovaném na kusu papíru, dokud se nenašetří na ten skutečný, vážně nejde.
b) Když si člověk nějakou střechu nad hlavou pořídí, nemůže tuto nemovitost nechat nezařízenou. Totiž může, ale sedět, spát a jíst na linoleu uprostřed holobytu není to pravé. A i to základní vybavení může vyjít dráž, než si jeden může dovolit.
c) Automobil je nejednou hodně důležitá věc. Je ho třeba k soukromým a nejednou i pracovním účelům, leccos se bez něj nedá vyřídit. Jenže zkuste chtít po někom, kdo má hlouběji do kapsy, aby si ho koupil hned a za hotové!
d) Když má člověk svoji vlastní firmu, musí do této nejprve investovat, a teprve s odstupem času může doufat, že mu snad tato začne vynášet. A i začátek podnikání je docela drahý špás.
lidé za mincemi
A podobných situací může v lidském životě nastat! A kolikrát se jenom nedají vyřešit ničím jiným než půjčkou!
Je tak logické, že . Tuto využívá stále více lidí.
Ovšem jakkoliv se půjčky berou jako na běžícím pásu, neměl by člověk u žádné z nich ztrácet ostražitost. Vždycky by měl mít na paměti, že bude muset takové půjčené peníze jednou i vrátit.
Člověk by tak měl každopádně znát svůj splátkový kalendář. Aby věděl, kdy, kolik a jak dlouho bude splácet. Aby neudělal z nepozornosti nějakou tu chybu, jež by mohla mít přinejmenším nepříjemné a přinejhorším i citelné, ne-li přímo likvidační následky.
podnikatelský záměr
Už ve chvíli, kdy si člověk půjčku bere, by měl myslet na její vracení. Protože fakt, že jsou banky vesměs v půjčování ostražité a leccos si ověřují, neznamená, že jim něco neunikne, respektive že nedojde k něčemu neočekávanému, co nemohl nikdo předpokládat a co dokáže zhatit nejeden plán. A nic si nezapírejme – existují i finanční instituce, jež na problémy svých dlužníků zlovolně sázejí, jež si z toho udělaly dobrý byznys.
A protože chybovat je lidské, měli bychom nad půjčkami velice dobře přemýšlet. Abychom zde nechybovali. Protože dobré účty dělají dobré přátele.
Zatímco ty špatné? To si radši ani nezkoušejte zažít.

Comments are closed.