Maledivy jsou plné divů

Maledivy jsou plné divů

Maledivy jsou nejníže položeným státem na světě. A jedním z nejkrásnějších. Jestliže jste vyznavačem podmořského potápění, tak neváhejte. Tady to prostě žije. A díky křišťálově čisté vodě uvidíte vše jako na dlani.

maledivy

Pod hladinou můžete spatřit

o   pestrobarevné rybky v korálových atolech
o   mořské želvy
o   rejnoky
o   chobotnice
o   a pokud budete mít štěstí i žraloka. Budou to ale jen ti menší, kteří by neměli ublížit.

ostrov

Ostrovy jsou plné podmořských jeskyní a památek na časy minulé. Zdejší nádhera sem zřejmě lákala námořníky odedávna, protože jsou tu k nalezení vraky starodávných lodí.

Kokos je důležitý

Nejdůležitější rostlinou na jednom ostrovů, který nese jméno Ihuru, je dozajista kokos.Jsou tu úplné háje kokosových palem. Pro místní obyvatele jsou velice důležité a dalo by se říci, že je zužitkují beze zbytku.

·         Z jejich kmenů si stavějí lodě.
·         Listyposlouží jako stavební materiál na příbytky.
·         Dřevoslouží k výrobě suvenýrů.
·         Plody– kokosové ořechy – jsou nepostradatelné ve zdejší kuchyni.

Další ostrov, který je považován za jeden z nejkrásnějších, je ostrov Kandooma. Je tak malý, že se sem vejde jen jeden hotel.

pláž

Tam, kde žil Robinson

Další z ostrovů, který dostal jméno Cocoa, nabízí ubytování v bungalovech. Je to mnohem levnější než hotely na ostatních ostrůvcích. Abychom si mohli udělat představu o tom, jak je tento ostrov malý – obsazenost od turistů je pouhých šestnáct lidí. Byly doby, kdy tu žili jen dva lidé. Je to totiž ostrov, na kterém přebýval Robinson Crusoe se svým věrným Pátkem.
Jestliže se na tyto ostrovy vydáte, rozhodně zapomeňte na to, že si přivezete 

Comments are closed.