Dovolená v domě Trumpových

Dovolená v domě Trumpových

Za v přepočtu 16 635 korun můžete prožít noc v domě, kde si v dětství hrával americký president Donald Trump. Nemovitost, která se nachází v New Yorském Queensu, nabízí k pronájmu webová služba Airbnb. Zatím se ovšem neví, kdo je skutečným vlastníkem nemovitosti která se v březnu 2017 vydražila.
trump prezident
V domě máte k dispozici, pět ložnic, čtrnáct postelí, dvě kuchyně a tří koupelny. Dům je vystavěn v Tudorovském stylu a stavba byla dokončena v roce 1940. Postavit jej nechal pro svou rodinu Frederick Trump otec Donalda Trumpa.
Že se jedná o dům, kde do svých čtyř let vyrůstal, stávající nejmocnější člověk světa nemůžete přehlédnout hned z několika důvodů. Fotografie Donalda jsou rozvěšeny všude po domě, ale korunu všemu nasadí až kartonová podobizna v životní velikosti, která se nachází v obývacím pokoji. V nabídce Airnbn je navíc ke kartonovému Donaldovi uvedeno: „ skvěly společník pro sledování Fox News.

Dle vyjádření Airbnb je dům takřka beze změn. Honosný nábytek je obdobný tomu, který zde býval původně a i kuchyň je dobová. V jedné z ložnic je zavěšen zarámovaný nápis: „Pravděpodobně zde byl Donald Trump svými rodiči Mary a Fredem počat“.

Otázkou tedy zůstává kdo tuto nabídku skrze Airbnb zprostředkoval. Dle vyjádření Ředitelky Paramount Reality USA totožnost zprostředkovatele znají, ale nehodlají jej veřejně oznamovat. Společnost v březnu 2017 dům vydražila za 2,14 miliónů dolarů, což odpovídá hodnotě 47,1 miliónu korun. Předchozím vlastníkem byl realitní investor Michal Davis, který si dům pořídil ještě před presidentskými volbami za 1,39 milionu dolarů. Následně jej prodal neznámému kupci, který je v rejstříku nemovitostí veden jako Trump Birth House.
donald trump
Dům jako Muzeum
New Yorský advokát Michal X Tang, který zastupoval neznámého kupujícího, se vyjádřil, že majitel zvažoval variantu udělat z nemovitosti museum. Že dům skončí jako privátní hotel u Airbnb ho prý překvapilo.
Sám Trump na svá raná léta v Queensu rád vzpomíná. Zdali je on tím záhadným kupcem však můžeme jen spekulovat.

Comments are closed.