Zeolit v domácnosti zastoupí i písek do filtrace

Zeolit v domácnosti zastoupí i písek do filtrace

Bazénová filtrace

Zeolit se uplatní v pískové bazénové filtraci, kde dokáže zcela nahradit křemičitý písek do filtrace chlorito.cz. Nahradí jej tím, že jeho zrnka jsou rozdrcena do drobné frakce o velikosti mezi 0,6 a 1,2 mm a mají ostré hrany, čímž v podstatě zastanou stejnou práci. K tomu ovšem poskytují další bonus, uvnitř zeolitu se totiž nachází velmi drobné, mikroskopické chodbičky, kam se v průběhu filtrování ukládají drobné nečistoty, takže se tím efekt filtrace ještě zvýší. A druhým bonusem je schopnost zeolitu odchytit (nasát do sebe) z vody některé toxické látky, např. amoniak. Je to tedy filtrační médium, dalo by se říci, 3 v 1 (tři v jednom).

vnitřní bazén

Odpadkový koš

Vlastností zeolitu pohlcovat jedy se využívá i u odpadkových košů. Zeolit dokáže nasávat i zápach, a to je právě zde poměrně zásadní informace. Můžete jej vkládat do nádoby s odpadky, což oceníte zejména v kuchyni a kdekoli jinde, kde se rozkládají a hnijí zbytky potravin. Výhodou zeolitu je, že jej stačí propláchnout vodou a použít pro tyto účely opakovaně.

venkovní bazén

Botník

Někteří lidé mohou chodit třeba půl dne v uzavřené obuvi, a jakmile se vyzují, jejich chodidla téměř vůbec neucítíte. Někomu však stačí půl hodina a po vyzutí se začne kolem vás šířit typický odér. Něčí boty zkrátka téměř vůbec nezapáchají a tito lidé prakticky nemusí tento jev řešit, ale někdo si s tím téměř neví rady. Pokud k nim patříte i vy, vyzkoušejte vkládat do bot zeolit, mohlo by to zabrat podobně, jako u odpadkového koše.

Zvířecí toaleta

Máte-li doma nějaké mazlíčky, s nimiž nechodíte ven a nevenčíte je, například kočky, fretky, morčata, králíky a křečky, může se vám zeolit hodit opět jako pohlcovač pachů. Je zdravotně naprosto nezávadný, neublíží ani zvířatům, ani dětem a samozřejmě ani vám. Zeolit lze použít i jako stelivo, anebo jen jako přídavek ke stelivu. Značnou předností tohoto minerálu https://www.koralky.cz/drahe-kameny-a-mineraly je jeho velmi nízká cena, takže není problém pořídit i větší množství za výhodnější cenu.

Comments are closed.