Usnadnění manipulace

Usnadnění manipulace


Přepravní palety se používají v dopravě zboží už několik desetiletí. Každý přepravce nebo dodavatel musí uznat, že to byl opravdu dobrý nápad. Přepravní (nebo také transportní) palety dokáží ušetřit nejen čas, ale také místo, a tak může dodavatel poslat více kusů zboží a šetří tím tak náklady na dopravu. Pokud bychom chtěli dojít ještě o kousek dál, pak bychom řekli, že tímto nápadem se šetří i životní prostředí.

euro palety

  • Tyto přepravní pomocníky můžeme pohodlně ukládat do výškových regálů nebo také stohovat na sebe.
  • Právě proto je zapotřebí, aby jejich rozměry byly u jednotlivých druhů jednotné.

Pokud chceme stohovat, pak je nezbytné zajistit jednotlivé podložky proti sesunutí. Což lze učinit docela jednoduchým způsobem. Stačí k tomu průtažná fólie, kterou se celý náklad ovine a následně se zapáskuje ocelovou nebo plastovou páskou. Tím je zajištěna bezpečnost nejen při přepravě, ale také při skladování.

zvedání palet

Přepravní prvek do celého světa

Jednotlivé dřevěné transportní podložky jsou konstrukčně zhotovené https://mapy.cz/%3Fsource%3Dfoto%26id%3D345737 tak, aby manipulace s nimi byla co nejjednodušší. Proto mají čelní i boční otvory, které si dobře rozumí s nízkozdvižným vozíkem nebo vidlicovým nakladačem. Nejčastěji se palety vyrábějí ze dřeva, ale materiálem může být například i kov nebo některé druhy odolných plastů. Nejznámějším druhem v této oblasti jsou určitě euro palety. Jejich rozměry jsou přesně dané a to zajišťuje, že mohou cestovat opravdu po celém světě.

  • Jejich velikosti (120 cm x 80 cm) se přizpůsobily i dopravní prostředky, kterými se vozí zboží.
  • Ať už jsou to nákladní automobily, vlaky nebo i lodě.

vysokozdvižné vozíky

Takže, až budete někde na dovolené u moře sledovat, jak vykládají v přístavu dovezené zboží, nezapomeňte se lépe podívat. Třeba právě ty přepravní europalety, na kterých je transportované zboží naskládáno, pocházejí z České republiky.

Comments are closed.