Těžba kryptoměn neboli novodobá forma digitální měny

Těžba kryptoměn neboli novodobá forma digitální měny

Co je vlastně kryptoměna? Jaká je správná definice? Jedná se o digitální měnu či elektronické peníze. Nicméně z pohledu zákona a daní v České republice je považováno nikoli za měnu, ale za věc. Peníze jsou tvořeny pouze elektronicky.

Nejedná se o plnohodnotnou náhradu reálných neboli skutečných, tj. tištěných peněz. Laicky lze konstatovat, že se spíše jedná o jakousi konkurenci šeku, směnce či platební kartě. První kryptoměnou byl Bitcoin. Vše vzniklo z důvodu, že klasické převody peněz byly velmi vleklé a netransparentní. Bitcoiny je reálné nakupovat stejně jako i jiné měny. Jedná se stále o velmi populární a interesantní záležitost, kterou bezpochyby těžba kryptoměn je. Stačí se detailně seznámit s těmito penězi v digitálním provedení.

bitcioin a dolary

Na jaké bázi vše funguje?

Těžba kryptoměn je proces, při němž probíhá kontrola a potvrzení transakce v síti. Zároveň tento proces celou síť zabezpečuje. Z toho zřetelně vyplývá, že pro správné fungování je samotná těžba nezbytnou záležitostí. Těžba je zajištěna počítači od uživatelů neboli těžařů. Pro výpočetní techniku se jedná o velmi náročný proces. Nicméně motivace pro těžaře spočívá v bohaté odměně.

mysl osoby

Vysvětlení pro nezasvěcené. Uživatel si musí nainstalovat do počítače speciální program. Samozřejmostí je připojení k internetu. Program se tak napojí na kryptoměnovou síť, automaticky zpracuje veškeré příchozí informace a řeší i nelehkou matematickou úlohu. Těžař, jenž jeho počítač jako první vyřeší daný úkol, získává odměnu, která má hodnotu v podobě několika digitálních mincí. Ostatní těžaři musí řešit novou úlohu.

obchod s bitcoiny

Vše je jen v digitální podobě. Kryptoměny nemají fyzickou podobu. Každá provedená transakce je tak pouhým datovým souborem, jenž obsahuje informace ohledně adresy účtu odesílatele a příjemce a danou hodnotu částky.

Stejně tak počítače všech těžařů zaznamenávají provedené transakce, ověřují je. Ty, které jsou v pořádku jsou dál šířeny po síti.

Comments are closed.