Šetřete na elektřině

Šetřete na elektřině

Málokdo z nás je natolik bohatý, aby si mohl dovolit plýtvat energií, tu elektrickou nevyjímaje. A to jak dnes, kdy její cena není rozhodně zase až tak zanedbatelná, tak i už v blízké budoucnosti, kdy tato bude opětovně zdražovat. O čemž už každý z nás díky médiím delší dobu ví a mluví.
Pokud člověk nechce utrácet peníze za zbytečnosti, pokud takové raději ve vlastním zájmu ušetří, jen aby je jednou mohl utratit smysluplněji, nebo je hodlá utratit klidně třeba i hned, ovšem za něco daleko nezbytnějšího, bez čeho se dost možná ani neobejde, musí přemýšlet. A nakonec se mu v hlavě při troše štěstí rozsvítí a on přijde na to, že se dá šetřit i při svícení. A to pořízením si takových svítidel, která nabízejí za málo peněz hodně muziky. Tedy za málo proudu hodně světla.
zlaté objímky
I dnes už slyšíme ze všech stran ono . Platí to leckde a platí to i zde. Protože i elektrický proud něco stojí a tudíž se i na něm dá nesmyslně rozhazovat nebo naopak smysluplně spořit.
skleněný lustr
A k jakému typu lidí patříte vy?
Pokud nechcete na elektřině tratit, měli byste si počínat rozumně a zvolit takové typy žárovek, jež jsou kvalitní a spolehlivé a jež přitom rozhodně nepotřebují nijak moc elektřiny. A synonymem pro právě takové žárovky jsou především žárovky s přízviskem LED. Ty jsou v současnosti velice oblíbené právě pro ty vlastnosti, jež před okamžikem zazněly a jsou dostupné prakticky každému, vás nevyjímaje.
A kdo by si je nepořídil, že? Kdo by nechtěl doma svítit za pár korun? A za ten ušetřený zbytek se rozšoupnout. Nebo se možná ani nerozšoupávat a prostě platit to, co se platit musí a na co by jinak peníze nezbyly, což by v konečném důsledku mohlo znamenat i spoustu jiných problémů.
Zkrátka a dobře dvakrát měřte a jednou to rozřízněte. A ušetřte. Ať mají všechny ty ČEZy, E.ony a jim podobní klidně vztek.
Protože vězte, že peněz není nikdy nazbyt. Nebylo tomu tak, není tomu tak a nikdy tomu tak ani nebude. Peněz nebude nikdy dost. Ať si vám populističtí politici zkoušejí nabulíkovat cokoliv, ač vám možná i přidají ze státní kasy nebo donutí soukromé šéfy přidat vám z kasy privátní, nikdy nebudete tak bohatí, abyste mohli stisknout vypínač a lebedit si při pocitu, že vaše zařízení požírá nejvíce proudu z celého domu, z celé ulice, z celé čtvrti, celého města a nedej bože celého okresu či kraje.
Protože kdo si v takovém okamžiku lebedí, je zralý akorát tak pro Chocholouška.

Comments are closed.