Rozvody pitné vody

Rozvody pitné vody

Propracovaný systém

V dnešní civilizaci je standardem, že nemovitosti určené k bydlení jsou napojené na veřejnou přípojku vody. Ta je přiváděna z vodárny, kde její kvalitu kontrolují a zároveň se starají o její stálou dodávku, abychom ji každý měl, kolik potřebuje. Samozřejmě s ní nesmíme plýtvat, protože je to cenná kapalina nutná k životu, a proto je zapotřebí si jí vážit. Pitná voda je k nám dopravována pod určitým tlakem, který zajistí, že se dostane i do vysokých pater panelových domů.

vodovodní kohouty

Zároveň musíme počítat s tím, že tlak si najde i malou skulinku, a proto naše rozvody musí být správně navrženy a provedeny v celé nemovitosti. Potřebujeme je mít navedené k umyvadlu, dřezu, myčce, pračce a dalším místům, podle toho, kde všude vodu potřebujeme. U rodinných domů a některých bytů musí být vlastní ohřev vody, přičemž musíme mít vhodný ohřívač a správně jej zapojit. Přístroje na plyn musíme pravidelně podrobit revizi, abychom měli jistotu, že fungují správně.

Prasklé potrubí

Instalatéři dnes často požívají plastové potrubí, protože to je zdravotně nezávadné, dobře se napojuje, netrápí jej koroze a dosahuje dobré životnosti. Ovšem u starších rozvodů se nám může stát, že potrubí třeba praskne, nebo nám vznikne netěsnost. Problém je to v situaci, kdy je třeba porušená trubka ve zdi a podobně. V takovém případě voda uniká a zároveň nám podmáčejí zeď, což pro nemovitost není vůbec dobré, a proto tento problém musíme vyřešit co nejdříve.

flexibilní hadice

Dříve byl postup takový, že se dané místo přibližně vybouralo až se našlo poškozené místo. Nyní už nemusíme volit takový radikální postup, protože jsou moderní technologie, které dosahují opravdu skvělé přesnosti. Stačí si domů objednat instalatéra se službou detekce úniku vody. Tato metoda zajistí, že instalatér zjistí přesné místo a při opravě bude stačit vybourat například malý čtvereček, takže o přesnosti této metody rozhodně není pochyb.

Comments are closed.