Půjčovna dodávek v Praze 4 nabízí vozy i pro cykloturistiku

Půjčovna dodávek v Praze 4 nabízí vozy i pro cykloturistiku

Za socialismu si někteří nadšenci upravovali dodávky na obytné vozy a cestovali s nimi napříč Československem. Oblíbené byly zejména vozy Škoda 1203 a jugoslávské automobily IMV 1000. Byla to tehdy svérázná doba, kdy se lidé snažili žít po svém, když tehdejší politický systém neposkytoval takové možnosti, jaké máme dnes.

Doba se změnila, ale některé zvyklosti přetrvaly. Mezi nimi i cestování na vlastní pěst, stranou zájmu od cestovních kanceláří a programů volných dnů, které vám „naservíruje“ nějaký průvodce, a vy pak odsouváte vlastní tvůrčí invenci do ústraní. Kdo je zkrátka raději pánem svého času, sází na své vlastní schopnosti. A právě dodávka v tom může sehrát hlavní roli.

Jizerské hory

Vozidla z půjčovny dodávek v Praze 4 lze pronajmout na libovolně dlouhou dobu, tedy např. v létě na okružní cestu napříč Českem, kterou lze pojmout mnoha způsoby. Někdo vsadí na hrady a zámky, jiný miluje daleké rozhledy a navštěvuje horské rozhledny, někomu vyhovuje pobyt u vody, takže vystřídá třeba přehradu Lipno přírodními koupališti na zatopených pískových lomech na Třeboňsku.

Další možností je cykloturistika a dodávka je ideální vůz pro tento účel. Jízdní kola se vejdou do zavazadlového prostoru, kde je máte dobře zajištěné proti pohybu i krádeži, a na vás už je jen zvolit vhodnou cyklotrasu na základě vlastních zkušeností, anebo díky zážitkům jiných lidí, kteří je objevili před vámi. A kam se vydat, abyste se nenudili a užili si jízdu na kole, že by vám ji mohli mnozí závidět?

Zámek Frýdlant

Šluknovský a Frýdlantský výběžek – podíváte-li se na mapu naší republiky, vaši pozornost možná zaujmou dva severní výběžky. Jsou to nejsevernější body Česka a právě sem si vás dovolujeme pozvat s dodávkou a s bicykly.

Začít byste mohli třeba v Rumburku a pokračovat směrem do Národního parku České Švýcarsko a dále přes Chřibskou do Jiřetína pod Jedlovou, Horní Světlé, Krompachu, Jablonného v Podještědí, Kryštofova Údolí a Chrastavy. Čeká vás tu mnoho zážitků a překrásná krajina. Druhý výběžek – Frýdlantský je rovněž zajímavý z hlediska přírodních krás i historických památek. Nenechte si ujít návštěvu státního zámku ve Frýdlantu, Nového Města pod Smrkem, Lázní Libverda a nedaleké vodní nádrže Souš. Putování můžete zakončit v Josefově Dole či v Bedřichově, které patří ke klenotům Jizerských hor.

Comments are closed.