Pasa co? Jednoduše pasametr

Pasa co? Jednoduše pasametr

Co je vlastně Pasametr?

Jde o druh měřidla, které zjišťuje jen odchylky od předem stanoveného rozměru. Funguje tím stylem, že se nejprve nakalibruje přístroj pasametr. Pasametry se vyrábí v 6 velikostech a maximálně do hodnoty rozsahu 150 mm. Pasametr má dvě dotykové plochy pohyblivé – jedna plocha je nastavitelná závitem a druhá http://beskydskehudebnileto.cz/druha-trava plocha je spojena s číselníkovým úchylkoměrem, který je součástí pasametru.

Kde se pasametr používá?

Přístroj pasametr se využívá u opracování kovů ve chvíli, kdy je potřeba změřit délku i průměr případně tloušťku. V průmyslových odvětvích pasametry nalezneme nejen v sériové výrobě, ale i při kontrolách, protože jsou velice přesné.

zpracování kovů

Jaké pasametry se vlastně prodávají?

Na našem trhu můžeme najít nejen klasický pasametr Etalon 225, ale i úzké provedení, provedení s 1 mikrometrem, nastavitelný třmenový pasametr, pasametr s rozlišením 2 mikrometrů, pasametr s číselníkovým úchylkoměrem, pasametr talířkový aj. Kromě těchto druhů se pasametry vyrábí i digitálně. Tento digitální pasametr dokáže sledovat teplotu během měření a ručně ji na digitálním display nastavit. Podle množství prodávaných pasametrů je patrné, že si vybere každý řemeslník v rámci kovoobrábění, který potřebuje přesné výsledky.

Části pasametru jsou:

  • kontrolovaná součástka,
  • pevná dotyková plocha,
  • pohyblivá dotyková plocha,
  • páka,
  • tlačítko, které ovládá pohyblivou dotykovou plochu,
  • pohybová matice,
  • a matice pro nastavení pevné polohy,
  • digitální pasametr má navíc i display.

dílenské nářadí

Z toho vyplývá, že i když je pasametr přístroj skládající se z mnoha součástí, které lze nějakým způsobem nastavit, v kovoobrábění je nesmírně důležitý. Přestože je pasametr malý přístroj, svým použitím a hlavně přesností se vyrovná mnohem větším přístrojů právě svou přesností. Pokud by Vás zajímaly bližší informace, vždy rádi a ochotně poradí odborníci z i-nástroje.cz.

Comments are closed.