Na co vás stěhováci nemusí upozornit

Na co vás stěhováci nemusí upozornit


Stěhování je velmi náročný životní krok, který provází řada drobných úkonů. Může se stát, že na některý z nich zapomenete, a to se pak projeví v závěru celé akce. Stěhovací firma vás může na určité záležitosti upozornit a poradit vám, ale rozhodně nemusí pojmout všechna úskalí. Spoléhejte se tedy zejména na své vlastní schopnosti a na svou intuici a věnujte mnoho času hlavně preventivním opatřením a přípravné fázi.

kočka v krabici

Parkování – zejména v průběhu levného stěhování v Praze http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ musíte pamatovat na zajištění parkovacího místa pro stěhovací vůz. Na toto nesmíte zapomenout, jinak se stěhování neuskuteční! Je zde ještě jeden zádrhel – o parkovací místo musíte požádat včas, resp. úředníci mají na vyřízení vašeho požadavku celý měsíc, tedy rovných třicet kalendářních dnů. Myslete na to předem a někam si zapište, že parkovací místo je jedním z nejdůležitějších úkonů ještě před stěhováním. Místo si pak den před stěhováním raději mechanicky zabezpečte, aby tam nikdo neparkoval a nemuseli jste situaci komplikovat voláním městské policie.

kartonová krabice

Odpojení plynových spotřebičů – stěhuje se s vámi plynový sporák, karma nebo kotel? Pak si musíte zajistit jejich odpojení odborníkem – instalatérem plynařem. Rozhodně se do toho nepouštějte sami, protože případný únik zemního plynu by mohl velmi snadno způsobit nebezpečnou explozi. Při výbuchu plynu jde o život nejen vám, ale i vašim sousedům a dalším lidem v okolí.

Nájemní smlouva a odběr energií – veškeré administrativní úkony spojené se změnou bydliště si musíte ohlídat sami. Tam patří zejména nájemní vztahy, tedy jak s bývalým pronajímatelem, tak i s tím nastávajícím. Musíte dodržet všechny předem dohodnuté termíny opuštění bytu, odečtu měřidel topení, elektroměru, vodoměru a plynoměru a také odhlášení a přihlášení dodávky energií pro obě odběrová místa. Nesmíte tu udělat žádnou chybu a není to legrace, pokud něco nezvládnete, protože úředníci vám nic neodpustí.

Comments are closed.