Krásy předvánoční Vídně

Krásy předvánoční Vídně


Adventní trhy ve Vídni jsou díky své nádherné předvánoční atmosféře vyhlášené po celé střední Evropě a navštívit by je měl alespoň jednou za život každý. Můžete vyrazit buď s některou cestovní kanceláří, pokud nechcete například řídit auto, abyste si atmosféru trhů užili se vším všudy (tedy i s hrnečkem teplého svařáku). Tato varianta je také výhodnější, pokud necestujete s celou rodinou ale jen sami. Adventní trhy ve Vídni jsou běžnou součástí nabídky řady cestovních kanceláří v České republice. Pokud však nechcete mít pobyt ve Vídni zorganizovaný někým jiným a chcete si ho užít dle vlastních představ, můžete výlet podniknout buď autem nebo i autobusem či vlakem, přece jen je Vídeň kousek za hranicemi.
krásná Vídeň


Adventní trhy ve Vídni se řadí mezi ty největší v Evropě, každoročně je navštíví tisíce turistů. Odpočinete si zde od běžného předvánočního shonu a nasajete tu pravou adventní atmosféru. Prohlédnout si na náměstí Rathausplatz můžete více jak 150 stánků. Kromě občerstvení v podobě punče, svařeného vína, klasických perníčků, pečených klobás, samozřejmě nabízí také vánoční ozdoby a řadu ručně vyráběných drobností, které mohou být později milým dárkem pro Vaše blízké k Vánocům.  Na náměstí Marie Terezie si můžete projít vánoční vesničku, kde najdete stánky s tradičními řemeslnými výrobky. Příjemnou atmosféru dotváří vystoupení pěveckých sborů.


 


Jsou i jiné možnosti kam v předvánoční Vídni vyrazit?


 


Pro ty, co by se chtěli sportovně trochu vyžít, je připravené kluziště. Na dětské návštěvníky myslí ve Vídni taky. Mohou se svézt na kolotoči či projet v sobím potahu po nádherně nasvíceném parku.
adventní trhy


Pokud byste se rádi podívali i na jiné místo ve Vídni, které je prosyceno vánoční atmosférou, máte na výběr z řady míst. Před zámkem Schönbrunn se koná kulturní a vánoční trh. Opět zde můžete zakoupit tradiční vánoční zboží a připraven je i pěkný program pro dětské návštěvníky.


U velkého ruského kola, které je jednou z dominant Vídně, je další z menších předvánočních trhů. Děti si mohou užít jízdu na ruském kole či bohatý zábavný program.


Comments are closed.