Je vhodná řasenka pro citlivé oči?

Je vhodná řasenka pro citlivé oči?

Jedním z dlouhodobých trendů, které prostupují naší společností již po tisíce let, je touha žen být co nejkrásnější. K tomu již od starověku používají nejrůznější zkrášlovací prostředky. Koneckonců, víme velmi dobře, že již ve starověkém Egyptě ženy používaly například oční stíny.

Je ale pravdou, že doba pokročila. Díky tomu máme celou řadu produktů, které můžeme použít. Vybere si tak skutečně každá. A jedním z těch, které se používají nejčastěji, je řasenka. Ta má za cíl opticky prodloužit a zvýraznit naše řasy. Jaký to má efekt můžeme vidět prakticky v jakémkoliv filmu.

klasická sada líčidel

Zdaleka ne každý však může tento produkt použít, často ze zdravotních důvodů. Je spousta lidí, kteří nesnesou cokoliv v okolí očí. Proto se zajímají, zda existuje i řasenka pro citlivé oči Pulo, kterou by mohli použít, aniž by následně trpěli například zánětem spojivek.

Dobrou zprávou je, že takové skutečně existují. Podobně jako najdeme make-up pro citlivou pokožku, najdeme i tento typ řasenek, které minimálně dráždí naše oči, a navíc mají posilující vliv na naše řasy. Otázkou však je, zda bychom je skutečně měli použít.

používání běžné řasenky

Pravdou je, že jakýkoliv typ make-upu, bez ohledu na svoje složení, má na naši pokožku vliv. To platí i o těch, které jsou určeny pro citlivou pleť. Jistě, při občasném použití obvykle nic nepocítíme, avšak ani u těchto přípravků není dlouhodobé a neustále používání doporučováno.

Je tedy dobré se ptát, zda je skutečně vhodné, abychom si de facto ubližovali jen kvůli tomu, abychom vypadali lépe. Jistě, říká se, že pro krásu se musí trpět, avšak je otázkou, jaká míra utrpení je ještě přijatelná, a zda jsou výsledky skutečně odpovídající.

To je však bohužel něco, co si mnoho lidí neuvědomuje. Většina žen neví, že prakticky riskuje své zdraví dlouhodobým používáním líčidel. Bylo by tedy vhodné dělat i v tomto případě osvětu, aby si to lidé začali více uvědomovat. Ačkoliv totiž bylo v tomto oboru dosaženo mnoha pokroků, a současné produkty již nejsou ani zdaleka tak zdraví nebezpečné, stále tu ještě mohou být následky. A s tím je nutné počítat.

Comments are closed.