Jaká jsou nejnebezpečnější zvířata v zoo?

Jaká jsou nejnebezpečnější zvířata v zoo?

V zoologických zahradách po celém světě najdeme široké variety zvířat. V těch kvalitních mají jejich obyvatelé vše, co potřebují, včetně zábavy či hraček. Ovšem člověk je tvor zvědavý a má rád vzrušení. Proto není divu, že mnoho lidí přemýšlí o tom, které ze zvířat, která jsou zde chovaná, jsou nejnebezpečnější.

 

Při této otázce nás samozřejmě jako první napadnou nejrůznější šelmy, především lvi nebo tygři. Na seznam se často dostanou třeba i medvědi či vlci. Avšak ačkoliv si zde samozřejmě ošetřovatelé musí dávat pozor, nejedná se ve skutečnosti o ty nejnebezpečnější chovance. Tento prim si drží celkem ironicky naši nejbližší příbuzní, šimpanzi. Všichni víme, že tito malí primáti jsou velmi inteligentní. Koneckonců máme mnoho především dětských filmů, kde hraje šimpanz jednu z hlavních rolí.

 

řvoucí tygr

 

O čem se však již tak nemluví je to, jak brutální a agresivní tito lidoopí jsou. Pokud se šimpanzovi podaří utéct, pak bude s největší pravděpodobností potřeba jej co nejrychleji zastřelit, dřív než někoho zmrzačí. A málokdo si uvědomuje, jak vlastně šimpanzi útočí. Samozřejmě můžeme namítnout, že gorily jsou na tom s inteligencí podobně a navíc jsou mnohem silnější, a je to také pravda. Ovšem tito velcí lidoopí mají mnohem mírnější temperament, takže je podstatně méně pravděpodobné, že na někoho zaútočí.

 

šimpanz v zoo

 

Ovšem nejsou to jen lidoopí, před kým je potřeba se mít na pozoru. Nebezpeční mohou být také hroši, ať už ti divocí nebo ti žijící v zoologických zahradách. Ačkoliv totiž mohou vypadat neohrabaně, dokážou se pohybovat překvapující rychlostí, a to jak na vodě, tak na souši. Navíc zaútočí prakticky na každého, kdo naruší jejich teritorium, bez ohledu na to, zda představuje nebezpečí či nikoliv.

 

Zvířetem, které může představovat problémy, je také pes hyenovitý, známý také jako africký barevný pes. Tato zvířata se značně podobají našim domácím mazlíčkům, avšak nenechte se mýlit. Jsou to predátoři s velmi brutálním způsobem lovu, kdy ze své kořisti trhají kusy masa zaživa. Proto se rozhodně vyplatí dodržovat veškerá doporučení, která v zoologických zahradách jsou. Věřte, že místní zřízenci dobře vědí, proč je vydali.

Comments are closed.