Dřevěný konferenční stolek z masivu může být v retro či rustikálním stylu

Dřevěný konferenční stolek z masivu může být v retro či rustikálním stylu

Čím vás mohou překvapit výrobky z masivu

Dřevotříska se nehodí všude – předně bychom si měli uvědomit, že dřevotříska je vlastně odpadní materiál, a že by také měla být využívána jen tam, kde je to vhodné. Jak všichni dobře víte, je to směs dřevitých pilin s pojivem, jehož součástí mohou být toxické látky, např. formaldehyd. Ty se v průběhu času uvolňují do ovzduší a zamořují prostředí kolem sebe. Proto se tyto materiály hodí především do prostor dobře větraných, jako jsou výrobní haly, sklady, garáže a další objekty, kde je v provozu např. vzduchotechnika. Dát přednost dřevěnému masivu je mnohem zdravější alternativa, zvláště v dětském pokoji a v ložnici. Tyto výrobky formaldehyd neobsahují.

posezení nad knihou

Retro styl – nostalgický návrat k dobám klidnějším, než je ta dnešní, umožňuje retro styl a můžeme si tímto způsobem připomenout chvíle našeho dětství, případně mládí našich rodičů či prarodičů. Výrobky v retro stylu jsou dnes velmi oblíbené i mezi mladou generací, která zná tuto dobu jen z vyprávění, a patří sem i nábytek z masivu. Spolu se zdravotními aspekty tak můžete využít přirozených vlastností přírodního materiálu, tedy především jedinečné krásy letokruhů, neopakovatelné vůně, precizního řemeslného opracování a stylového vzhledu.

káva na konferenčním stolku

Rustikal – když se řekne rustikal, možná si představíte něco selského, typicky venkovského, z doby, kdy technika nebyla dostupná mnoha prostým lidem. V rustikálním stylu jdou výrobci ještě dál, než u designu retro, na scéně se objevují velmi bytelné kusy nábytku, což je nejvíce markantní např. na nočních stolcích, komodách a dřevěných konferenčních stolcích. K rustikálnímu nábytku se dobře hodí další doplňky, jako obnažené nosné či pomocné podkrovní trámy, původní dřevěná podlaha, hrubě upravené zdivo s vápennou omítkou, kamenná či cihlová příčka, celodřevěné schody, dřevěné lustry a další svítidla, dekorační předměty z rostlin, rostoucích v našem zeměpisném pásmu atd.

Comments are closed.